Koło Programowania dr BOT

Koło programowania dr BOT powstało na Politechnice Poznańskiej na początku marca 2016. Jego opiekunem jest Dr Andrzej Urbański. Cel organizacji jest bardzo szczytny - nauka programowania dla dzieci z domów dziecka w Poznaniu. Jak wiadomo nie każdy ma dostęp do najnowszych technologii, a spotkania jakie organizuje koło pozwalają na rozwój zainteresowań dzieci właśnie w tym zakresie. Jak wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie...

Aktualnie dr BOT przeprowadza zajęcia w dwóch domach dziecka - numer 1 i 2 w Poznaniu. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu. Przed każdym z nich członkowie koła omawiają tematykę kolejnych zajęć, przygotowują zadania. Podczas zajęć dzieci mają zajęcia z mBotem, czyli robotem do samodzielnego złożenia, którego łączy się bezprzewodowo z komputerem co umożliwia jego programowanie w graficznym języku Scratch. Na samym początku koło poświęciło wiele czasu na naukę programowania właśnie w tym języku, ponieważ jak wiadomo dzieciaki to najwięksi krytycy i nie można pozwolić by powinęła się noga już na samych zajęciach z nimi. Jednak aktualnie przygotowania trwają coraz krócej, a podczas zajęć dzieci często same mówią czego chciałyby się jeszcze nauczyć.
Oprócz zajęć z mBotem możliwa jest również budowa robotów z Lego Mindstorms. Ostatnio koło podjęło decyzję o rozszerzeniu działalności. Już niedługo w domach dziecka przeprowadzane będą korepetycje z fizyki i matematyki.

Robot

Podczas zajęć z dziećmi zwraca się szczególną uwagę na to by każdy z uczestników miał własnego opiekuna. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko tego, że któreś z dzieci zostanie daleko w tyle i zniechęci się. Atmosfera jest luźna i przyjazna. Najczęściej narzucana jest jakaś tematyka, która jest realizowana przez dzieci z pomocą opiekunów.

Już w ten czwartek 13 października o godzinie 16:50 w sali 13 Centrum Wykładowego w Poznaniu odbędzie się zebranie koła podczas którego można będzie bliżej poznać dr BOTa. Więcej informacji na Facebook'u

Wpis powstał z pomocą Klaudii, która aktywnie udziela się w życiu koła. Serdecznie dziękuję za przekazanie cennych informacji.