Hello World!

Life with Code (dawniej The code of me) to blog studenta informatyki (czyt. mnie), na którym chciałbym się z Tobą podzielić swoją przygodą z informatyką.

O mnie

Od kiedy pamiętam interesowały mnie komputery. Od dziecka zastanawiałem się jak działa jakiś program, czy inna aplikacja. Próbowałem swoich sił w tworzeniu prostych mini gierek lub stron internetowych. Stwierdziłem, że jest to dziedzina, w której chciałbym się specjalizować.
Po maturze pojawiło się jednak pytania - którą uczelnię wybrać? jak wygląda studiowanie informatyki? czego się będę uczył? - szukałem odpowiedzi w internecie, jednak rozczarowałem się nie znajdując satysfakcjonujących mnie informacji. Ostatecznie wybrałem i zostałem przyjęty na Informatykę (Wydział Informatyki) w Politechnice Poznańskiej.
Przeprowadziłem się na studia do Poznania z małej miejscowości. Duże miasto okazało się otwierać naprawdę setki możliwości. Okres studiów to najlepszy moment jeśli nie jedyny w którym będziemy mogli z nich skorzystać.
Jednak nie ma nic za darmo - życie w metropolii jest dużo droższe tak w pieniądzach jak i w czasie. Zarządzanie wydatkami, nauką i czasem spędza sen z powiek wielu studentom - nie ukrywam - mi również. Mimo to chętnie podzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami.

Uwaga!

W tym miejscu chciałbym zaznaczy iż każdy wpis napisany przeze mnie na tym blogu będzie pisany przez pryzmat mojego subiektywnego spojrzenia. Nie musisz się ze mną zgadzać, a ja nie zawsze mogę mieć rację. Chętnie wysłucham konstruktywnej krytyki i podyskutuję w komentarzach.

Rafał Rudol

Przeczytaj więcej wpisów tego autora.

Poznań http://rudol.pl
lub zasubskrybuj przez RSS przy użyciu Feedly!